Elektronické statutární město Ostrava
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Informace o platbě poplatku za komunální odpad

Autor: ovanet Poslední změna: Úterý 28.04.2020 14:54
Na této stránce naleznete základní informace potřebné pro úhradu poplatku za komunální odpad. Pokud neznáte své platební údaje, můžete využít aplikace, která je dostupná níže. Pro zjištění variabilního, případně specifického symbolu postačí zadat vaše rodné číslo.

Rozhodnutím zastupitelstva města ze dne 12.12.2018 je ode dne 1.1.2019 ZRUŠENO osvobození od placení poplatku pro občany s trvalým pobytem v sídle ohlašoven – i tyto osoby jsou povinny platit poplatek!!!


Platba QR kódem

Nově je v e-mailech zasílaných občanům, kteří nám sdělili své e-mailové adresy, uveden QR kód. Tento kód lze načíst pomocí chytrého telefonu, ve kterém je nainstalovaná bankovní aplikace a platební příkaz se v aplikaci automaticky vyplní správnými údaji. Rychlé, pohodlné, jednoduché.

Platba prostřednictvím platebního portálu statutárního města Ostrava

Na platebním portále (https://platebniportal.ostrava.cz) lze provést platbu poplatku on-line platební kartou nebo platebním tlačítkem prostřednictvím platební brány PayU

Pro platbu SIPEM se nic nemění.

Pokud nemáte platbu do SIPA navedenou, stačí do 15.5. sdělit spojovací číslo SIPA na e-mailovou adresu

Pokud použijete k úhradě bankovní převod, je nutno znát:

Variabilní symbol, případně specifický symbol, které získáte zde*

Pro platbu složenkou

město složenky nezasílá, lze si je vyzvednout na kterékoliv poště a je nutno znát:

Variabilní symbol, případně specifický symbol, které získáte zde*

Vzor vyplněné poštovní poukázky typu A

Pokladní hodiny

poplatek za komunální odpad lze hradit v pokladně Magistrátu města Ostravy, budova Nové radnice, Prokešovo nám. 8, Moravská Ostrava, 1. poschodí, dv. č. 101 (platba je možná v hotovosti i platební kartou)

 

Podrobné informace najdete také zde:
Potřebuji si vyřídit – Poplatky a finance – Poplatek za komunální odpad, případně se na nás můžete obrátit telefonicky 800 990 980 nebo e-mailem

* Do formuláře níže zadejte své rodné číslo, zobrazí se vám variabilní a specifický symbol. Při uvedení pouze variabilního symbolu bude platba rozúčtována stejným dílem všem poplatníkům přihlášeným pod tímto variabilním symbolem. Pro určení platby pouze konkrétní osobě uveďte kromě variabilního i specifický symbol.

Pro získání údajů pro platbu zadejte své rodné číslo

 

Osobní údaje jsou chráněny v souladu s ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Využitý osobní údaj ve formě rodného čísla není nijak archivován, stejně tak není archivováno použití aplikace k zjištění variabilního symbolu.

Kontaktujte MMO

Kontaktní centrum

800 990 980

599 499 311


Spojovatelna

599 444 444

Hlášení závad a poškození Neurgentní zelená linka městské policie

800 199 922