Elektronické statutární město Ostrava
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Vzdálená podpora

Autor: Pieczka Marian Poslední změna: Pondělí 04.05.2020 09:37
Služba Vzdálená podpory je dostupná prostřednictvím Portálu elektronických formulářů eMIA. Vzdálená podpora umožňuje operátorům Kontaktního centra Magistrátu města Ostravy spojit se s plochou počítače Uživatele a pomoci při vyplnění nebo vyhledání formuláře. Využití služby může být nabídnuto po spojení s Kontaktním centrem MMO, tel. číslo 800 990 980.

Vzdálená podpora umožňuje operátorovi Kontaktního centra Magistrátu města Ostravy spojit se s plochou vašeho počítače a pomoci občanovi při vyplnění nebo vyhledání formuláře. Sdílení plochy počítače je možno ze strany uživatele kdykoli ukončit tlačítkem „Ukončit spojení“.


Program si můžete stáhnout z portálu eMIA – sekce „Vzdálená podpora“ kliknutím na odkaz „Klient pro použití vzdálené podpory“. Program nevyžaduje žádné nastavení, je možno ho po stažení přímo spustit. Po spuštění programu Vám bude serverem automaticky přidělen pěti-místný kód, který slouží k vytvoření spojení s konkrétním (obsluhujícím) operátorem. Před samotným vytvořením spojení je nutno potvrdit ujednání. Poté se v pravé dolní části obrazovky zobrazí panel s informacemi o spojení, výběrem kvality přenosu a tlačítkem pro ukončení spojení.
Ke spojení s obsluhujícím operátorem je třeba operátorovi sdělit vygenerovaný pěti-místný kód. Operátor ho zadá do své aplikace a klikne na komponentu pro vytvoření spojení s občanem. Operátor tímto získává plný přístup do počítače volajícího občana. V případě potřeby může občan kdykoliv spojení ukončit a to kliknutím na tlačítko „Ukončit spojení“.
Spojení probíhá šifrovaně, a to oboustranně. Veškerý provoz je monitorován a zaznamenáván.

Kontaktujte MMO

Kontaktní centrum

800 990 980

599 499 311


Spojovatelna

599 444 444

Hlášení závad a poškození Neurgentní zelená linka městské policie

800 199 922